SAABTECH TennisNet  

    

Schema      Bokning      Resultat

Rapportering av resultat fran rankingmatcher
Kommentar
Har finns info om poangberakningen.
     

Klicka pa Spelare1/Spelare2 for sortering pa namn

Aktuell stallning

Rapporterade resultat (senaste forst)

PlNamnRank1+2+3+4+5=
1. Nils Costallas1-2777726
2. Magnus Thors21888833
3. Erik Bido3-1999935
4. Per Soderberg4101010101050
5. Olof Grimlund5111111111155
6. Goran Granberg6121212121260
7. Magnus af Donner7131313131365
8. Leif Jutell8141414141470
9. Pedro Najar9151515151575
10. Lennart Eklund10161616161680
11. Mikael Torneus11171717171785
12. Patrik Nilsson12181818181890
13. Par Palmeback13191919191995
14. Anders Larsson142020202020100
15. Anders Lundback152121212121105
16. Johan Hartman162222222222110
17. Johan Siwers172323232323115
18. Daniel Fransson182424242424120
19. Henrik Dikvall192525252525125
20. Magnus Hedlund202626262626130
Spelare 1Spelare 2Kommentar
Nils Costallasvinst med 4p motMagnus Thors6-2, 6-2
Erik Bidovinst med 3p motMagnus Thors6-4, 2-0
Magnus Thorsvinst med 3p motPer Soderberg6-2,4-1
Vid lika poang avgor i forsta hand inbordes mote
och i andra hand nuvarande ranking.
Tabellen ovan tar ej hansyn till inbordes mote.