SAABTECH TennisNet  

    

Schema      Bokning      Resultat

Rapportering av resultat fran rankingmatcher
Kommentar
Har finns info om poangberakningen.
     

Klicka pa Spelare1/Spelare2 for sortering pa namn

Aktuell stallning

Rapporterade resultat (senaste forst)

PlNamnRank1+2+3+4+5=
1. Nils Costallas1-3-20779
2. Magnus Thors21388828
3. Erik Bido3-1399929
4. Per Soderberg421010101042
5. Olof Grimlund52910111143
6. Goran Granberg6121212121260
7. Magnus af Donner7121313131364
8. Leif Jutell8141414141470
9. Pedro Najar9151515151575
10. Lennart Eklund10161616161680
11. Mikael Torneus11171717171785
12. Anders Larsson1452020202085
13. Patrik Nilsson12181818181890
14. Ebba Lindgren13191919191995
15. Anders Lundback151621212121100
16. Johan Hartman162222222222110
17. Henric Luonsi21327272727111
18. Johan Siwers172323232323115
19. Daniel Fransson182424242424120
20. Henrik Dikvall192525252525125
21. Magnus Hedlund202626262626130
Spelare 1Spelare 2Kommentar
Nils Costallasvinst med 3p motErik Bido6-4, 4-1
Nils Costallasvinst med 5p motMagnus Thors6-0, 6-1, 4-1
Henric Luonsivinst med 1p motPer Soderberg7-6, 1-3
Magnus Thorsvinst med 2p motOlof Grimlund7-6 (7-3)
Anders Larssonoavgjort motErik Bido 
Erik Bidovinst med 2p motOlof Grimlund6-3
Per Soderbergvinst med 5p motMagnus af Donner6-0,6-0,2-0
Magnus af Donnervinst med 3p motAnders Lundback6-0, 5-3
Olof Grimlundvinst med 2p motPer Soderberg7-5, 1-1
Nils Costallasvinst med 4p motMagnus Thors6-2, 6-2
Erik Bidovinst med 3p motMagnus Thors6-4, 2-0
Magnus Thorsvinst med 3p motPer Soderberg6-2,4-1
Vid lika poang avgor i forsta hand inbordes mote
och i andra hand nuvarande ranking.
Tabellen ovan tar ej hansyn till inbordes mote.